Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

piątek, 24 maja 2013

Nie wyrzucaj T-shirtu!

Wczoraj pochwaliłam się zmajstrowaną przeze mnie spódniczką, która powstała poprzez obcięcie góry za małej tuniki. Górną krawędź zawinęłam następnie do wewnątrz. Można to zszyć na maszynie lub pójść po mniejszej linii oporu i skleić klejem do tkanin. Wykonanie jest banalnie proste, a zyskujemy nowe ubranie zamiast starego lub za małego, które byśmy zapewne wyrzucili.

Stary czy za mały T-shirt możemy zmienić nie tylko w spódniczkę. Oto garść pomysłów, w jaki sposób, możemy tchnąć w starą koszulkę nowe życie.

Pomysł 1: Włóczka
Wykonanie włóczki z T-shirtu jest również sprawą banalną (instrukcję znajdziecie tu). To dobry pomysł, jeżeli potraficie robić na szydełku (ja, niestety, nigdy nie miałam cierpliwości, żeby się nauczyć).

Pomysł 2: Dywanik
Kolejne proste pomysły. Aby wykonać dywanik warkoczykowy, wystarczy pociąć T-shirt w paski, naciągnąć, żeby się zawinęły i zaplatać, zaplatać, zaplatać... A potem zszywać, zszywać i jeszcze raz zszywać. Jak zrobić dywanik z pomponików, chyba nie muszę tłumaczyć (instrukcja robienia pomponików tutaj). Oba wymagają mnóstwa cierpliwości, ale myślę, że efekty są tego warte. Sami spójrzcie na zdjęcia! 

Pomysł 3: Eko-torby na zakupy

Pomysł 4: Koc
Głupio wyrzucać koszulkę z fajnym nadrukiem, ale jeśli jest za mała, podarta, wytarta czy cośtam, to koc z takich nadruków będzie naprawdę fajnym pomysłem. Na piknik jak znalazł! ;)

Pomysł 5: Naszyjnik

Pomysł 6: Bandamka
Następny świetny pomysł, aby zachować ciekawy nadruk z koszulki... bez koszulki ;) Coś czuję, że moja za mała koszulka z Jokerem skończy w ten sposób... :)

Pomysł 7: Maskotka
Poznajcie Pana Królika! Dłubałam podczas oglądania "przyjaciół" i nagle z tej dłubaniny wyłonił się on!

Pomysł 8: Opaska

Pomysł 9: Kwiaty do broszki lub spinki

12 komentarzy:

 1. bandanka wygląda jak majtki hehe :) Świetne pomysły jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne pomysły!! I jakie eko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale świetne a ja właśnie rozważałam co zrobić z moimi niechcianymi koszulkami :3

  http://fireflyshearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie, ale to strasznie podoba mi się dywanik warkoczykowy, ale koszulki na niego musiałabym chyba zbierać od dzieciństwa... Chyba że ogłoszę akcję wśród znajomych (:

  OdpowiedzUsuń
 5. Super :D. Najbardziej mi się podoba pomysł z ekotorbą (tzn. taki naszyjnik czy maskotka też są genialne, ale ekotorbę przynajmniej umiałabym zrobić ;p).

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysły, w wolnej chwili na pewno wykorzystam :D
  Tymczasem pozwolę sobie bezczelnie się pochwalić moim ostatnim tworem z T-shirtu - zrobiłam sobie z niego pas do pończoch i majtki :) http://zaczop.blogspot.com/2013/04/28-tutorial-retro-pas-do-ponczoch.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł na torbę jest ciekawy! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. te dywaniki mnie urzekły!;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne pomysły, dywaniki są genialna!

  OdpowiedzUsuń
 10. ... Gdybym nie przeczytala podpisu, że to bandamka to bym wzięła to za majtki zrobione z koszulki :D

  Ale z spódniczką ciekawe.. Ciekawe. Właśnie uratowałaś mój portfel przed odchudzeniem w celu nabycia jakiejś spódniczki... ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. też mi się bandamka kojarzy ze stringami bardziej ;p

  OdpowiedzUsuń