Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

środa, 15 stycznia 2014

Nowe życie starego swetra

Zgodnie z zasadą "mniej rzeczy, więcej swobody", której staram się hołdować, niedługo minie kwartał, odkąd nie kupuję ubrań, butów, dodatków. Zamiast kupowania staram się raczej przerobić stare, nienoszone rzeczy, których nie udało mi się pozbyć, na coś nowego. Dziś zabrałam się za stary sweter, który był jeszcze w dobrym stanie, ale zdążył mi się znudzić. Pociachałam, trochę pozszywałam (wszystko ręcznie) i voila!
  • getry, czy też leg-warmersy, jak to się teraz chyba mówi, powstały po prostu z obciętych rękawów, nic więcej z nimi nie robiłam
  • komin był wcześniej szerokim golfem, teraz został obcięty i zawinięty do wewnątrz
  • przy czapce było już więcej roboty, bo musiałam ją uszyć, ale godzinka ręcznej roboty i proszę, jakie cudo mi wyszło (tutorial na czapkę beanie znajdziecie tutaj, a uszka sami sobie z łatwością na wykroju narysujecie)
Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie przegrzebała internetu w poszukiwaniu innych pomysłów na to, co można jeszcze wyczarować ze starego swetra :) Oto i one!
źródła zdjęć: 1 (+ tutorial), 2 (+ tutorial, a tu trochę łatwiejszy i szybszy sposób), 3, 4, 5


_______________________________________________________________________________________
Jeżeli wpis Ci się podobał, polub mnie na Facebooku, by nie przegapić kolejnych! :)

2 komentarze:

  1. ja mam póki co bombki swetrowe, zbieram się do zrobienia getrów. a jak mi się chce spruć sweter na wełnę to robię pompony albo naszyjnik-łańcuch na drutach, ale to już więcej roboty :P

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba musze dać nowe życie czemuś z moich ubrań :v moze Ciebie zatrudnię do porady co na co xD

    OdpowiedzUsuń