Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

piątek, 17 stycznia 2014

Ciocia M.Ortycja poleca, czyli przegląd internetów (4)

Przegląd internetów to cykl poświęcony ciekawym, zabawnym czy w jakikolwiek inny sposób interesującym artykułom, wpisom, zdjęciom i tym podobnym. Jedne dotyczą pierdółek, inne spraw istotniejszych. W każdym jednak przypadku uznałam, że godne są polecenia i mam nadzieję, że przypadną do gustu i Wam. Poprzednie wpisy z cyklu "Przegląd internetów": 12, 3.
  • Gender ubiera się u Prady - dobry tekst o tym, że gender nie jest żadną nowością, wprost przeciwnie, to właśnie "przez naprawdę bardzo krótki okres rolą mężczyzny było zarabiać, zdobywać i walczyć, a kobiecą wiernie czekać z dziecięciem w kolebce łeb rwącym chytrze". Autorka, oczywiście, podaje całe mnóstwo przykładów, no i cóż, ma w tym sporo racji.
  • Jak mieć ładnego bloga - kilka prostych rad, jak ogarnąć swojego bloga, żeby wyglądał przejrzyście i czytelnie i nie odstraszał potencjalnego czytelnika już na wstępie. Rady niby oczywiste, ale jak się popatrzy na niektóre blogi, to wychodzi na to, że to jednak wyższa szkoła jazdy...
  • Złodziej Owsiak - Erill w bardzo fajny sposób i bez owijania w bawełnę zabiera się za odpieranie ataków na WOŚP i Owsiaka. Bo "zdrowie jest poza wszelką ceną". Amen, siostro!
  • Efekt Pigmaliona, czyli samospełniająca się przepowiednia - krótko o tym, jak oczekiwania innych i nasze nastawienie mogą determinować sukces. Tutaj w kontekście noworocznych postanowień, ale, oczywiście, można to przenieść na każdą dziedzinę życia.
  • Jak zagadywać do dziewczyn i kobiet bez chwalenia ich butów - poradnik dla dziewczyn i kobiet. Podoba mi się, że podsuwa kilka możliwości na zagajenie, gdy zapada krępujące milczenie (o którym kiedyś pisałam), ale to nie gadki w stylu "ooch, jakie masz piękne włosy" czy "gdzie kupiłaś tę wspaniałą torebkę?". Tekst świetnie streszcza ten cytat "If family, friends, shop assistants, complete strangers, and even Santa only remark on how girls look … how can we expect girls to believe that they have anything more to offer the world than their beauty".
  • Jak kobiece zwłoki stały się trendem - od zdjęcia promującego kolekcję Marca Jacobsa  (o tego) autorka wpisu, podając  przy tym  przykłady, zastanawia się, skąd ta moda na kobiece zwłoki na billboardach, okładkach magazynów, a nawet w programach dla aspirujących modelek ("America's Next Top Model").
  • Peccadillo Collection - fajny tumblr, dużo, dużo ładnych i ciekawych zdjęć

_______________________________________________________________________________________
Jeżeli wpis Ci się podobał, polub mnie na Facebooku, by nie przegapić kolejnych! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz