Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

poniedziałek, 22 września 2014

6 inspirujących cytatów i moje krótkie refleksje

Dzisiaj mam dla Was kilka cytatów, które inspirują do działania i ciekawego życia. Okrasiłam je swoimi krótkimi refleksjami. Myślę, że przy poniedziałku taka porcja pozytywnej energii przyda się każdemu!

There's no time to be bored in a world as beautiful as this.
Dzisiejszy świat oferuje tak wiele, że nie wierzę w nudę. Dziś raczej problemem wydaje mi się być dokonanie wyboru, bo jest przecież tyle opcji różnych zajęć, miejsc do zobaczenia, osób do poznania, książek do przeczytania itp. itd. I naprawdę w więlu przypadkach nie trzeba mieć nawet milionów monet, by z tych możliwości skorzystać. O tak, świat jest zdecydowanie zbyt piękny i do tego zbyt różnorodny, by mieć w nim czas na nudę. Więcej na ten temat pisałam TU.


I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
Czasem ciężko dążyć do celu, zwłaszcza, gdy jest on wyznaczony raczej długofalowo i składa się z wielu etapów do pokonania (dla mnie to m.in. studia, studium, wydanie książki, bieg w maratonie). Dobrze to znam, bo jestem w gorącej wodzie kąpana i jak sobie coś wymyślę, to chcę to mieć/osiągnąć już, teraz, zaraz. Poza tym szybko dopada mnie słomiany zapał. Ale wystarczy, że się wtedy obejrzę za siebie i zobaczę, jaką drogę już przebyłam, ile pracy włożyłam w to, by być tu, gdzie jestem obecnie. Szkoda byłoby się poddawać teraz, gdy już kilak leveli mam za sobą. I być może dużo jeszcze czasu upłynie, nim do celu czy celów dotrę, ale wiem, że z każdym dniem jestem bliżej nich, nawet jeżeli posuwam się żółwim tempem, a z pewnością jestem o całe kilometry dalej niż byłam na samym początku. Polecam taki sposób myślenia, gdy dopada kryzys i zwątpienie.


The best revenge is massive success. (Frank Sinatra)
O to, to, to! Rozmyślanie o ludziach, którzy nas zranili, raczej do niczego nie prowadzi. Knucie, jak by tu im zatruć życie, tym bardziej. Najzdrowiej skupić się na sobie i działać, działać, działać! Zamiast truć się jadem i karmić głowę nienawiścią, mądrzej skupić się na własnych planach i marzeniach. Nawet jeśli będzie to na złość innym. Nawet jeśli będzie to podyktowane myśleniem "ja Wam, skurwiele, jeszcze pokażę, na co mnie stać" (to całkiem niezłą motywacja na początek, a potem samo już poleci siłą rozpędu i nie będziesz mieć czasu myśleć o tych, co życzą Ci źle). Bo na pewno nic nie zirytuje ludzi, którzy Cię nienawidzą, tak bardzo jak Twoje szczęście, jak Twój sukces. 


Don't live the same year 75 times and call it life. (Robin Sharma)
Po części wracamy do cytatu numer jeden. Ponieważ świat oferuje tak wiele opcji, ponieważ jest tak wiele do przeżycia, trzeba korzystać pełną parą, próbować nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. Szkoda życia na rutynę! Szkoda czasu, by wciąż na nowo przeżywać ten sam rok - z tymi samymi ludźmi non stop, z zamkniętą na nowe znajomości i przygody głową, na wakacjach w ciągle tym samym miejscu czy w znienawidzonej pracy, która miała być tylko na chwilę. Trzeba ogarniać różne opcje, puścić się biegiem przez życie, żeby na starość było co wspominać, żeby nie żałować straconych okazji.


The best way to predict you future is to create it. (Abraham Lincoln)
Innymi słowy, jesteś panem (panią) swojego losu. Chcesz coś osiągnąć, dąż do tego! Coś Ci się nie podoba, staraj się to zmienić! Ludzie niepotrzebnie sobie wszystko komplikują, a to przecież takie proste - trzeba działać. Może zmiany i osiągnięcie celu zajmą dużo czasu i zabiorą dużo pracy, ale na pewno będą tego warte. W końcu życie zgodnie ze swoimi planami i marzeniami jest warte naprawdę wiele, m.in. poświęceń. I żadna wróżka ani wróżbita Maciej nie powie mi tyle o mojej przyszłości, ile już w tym momencie wiem ja sama. Będzie ona naprawdę zajebista, wiem to! Taką sobie stworzę i Wam też to polecam!


Time is not money. Time is life.
Jesteśmy uczeni, że czas to pieniądz, ale przecież nie wszystko da się tak przekalkulować. Z pewnością bezcenne i nieprzeliczalne na żadną walutę są takie sprawy jak czas dla siebie czy dla przyjaciół i rodziny, odpoczynek, rozmowa telefoniczna z dawno niewidzianą przyjaciółką, śmiech czy wreszcie zdrowie. Tego się nie da kupić ani sprzedać, warto więc nauczyć się to doceniać, kiedy jest. Więcej na ten temat pisałam już TUTAJ.


PS. Cytaty niepodpisane to znalezione w internetach, na tumblrze, pintereście i tego typu stronach, bez podanego autora.

________________________

Podoba Ci się wpis? Polub mnie na Facebooku,  obserwuj na Bloglovin lub Twitterze!

2 komentarze:

  1. Robin Sharma - podoba mi się jego cytat!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic dziwnego, że Lincoln był prezydentem :D

    OdpowiedzUsuń