Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

wtorek, 28 stycznia 2014

Ciocia M.Ortycja poleca, czyli przegląd internetów (5)

Przegląd internetów to cykl poświęcony ciekawym, zabawnym czy w jakikolwiek inny sposób interesującym artykułom, wpisom, zdjęciom i tym podobnym. Jedne dotyczą pierdółek, inne spraw istotniejszych. W każdym jednak przypadku uznałam, że godne są polecenia i mam nadzieję, że przypadną do gustu i Wam. Poprzednie wpisy z cyklu "Przegląd internetów": 1, 2, 3, 4.
 • Idealna definicja upcyclingu - te bajeczne maskotki przedstawiające faunę i florę są szyte ze zużytych, niepotrzebnych już, zdawałoby się, nikomu materiałów. Angielski artysta, który tworzy te cuda, wierzy, że te recyklingowe materiały dodają jego dziełom czaru i autentyczności. Chyba coś w tym jest, spójrzcie tylko na tego cudownego królika albo na tę fantastyczną ćmę!
 • Jestem nierozsądnym człowiekiem - bardzo ciekawa rozmowa z pisarzem i filozofem Łukaszem Orbitowskim. O, zachęcę Was fragmentem: "Traktuję internet tak, jak traktowałem kaseciaka - jest mi potrzebny, ale w nim nie żyję. Dziś ludzie gniotą się całą noc w kolejce po nowy telefon. Nasi dziadkowie po cukier tak nie stali! Mógłbym stać w nocy po lekarstwo dla dziecka. Istnieje granica zdziwienia, przed którą się zatrzymuję z rozdziawioną gębą i pytam, o co chodzi. Nie rozumiem, jak można denerwować się z powodu statusu na Facebooku. Treścią mojego życia są rzeczy archaiczne. Lubię spędzać czas z przyjaciółmi, pić wódkę, podnosić ciężary, bawić się z synem, włóczyć się po świecie z moją dziewczyną."
 • Pięknie dokumentowane dzieciństwo - pewnie już słyszeliście o Elenie Szumiłowej, fotografującej swoje dzieci i ich życie na wsi. Jej zdjęcia niedawno obiegły internet. Faktycznie są wspaniałe i aż trudno uwierzyć, że nie są robione przez profesjonalnego fotografa. To się nazywa talent!
 • Domek we wzgórzu - kolejny przykład niesamowitej kreatywności. Spójrzcie, jaki piękny dom zbudował Simon Dale dla swojej rodziny! Jak z bajki! W dodatku kosztowało go to niecałe 5 tysięcy dolarów!
 • Proste bransoletki, które możemy sobie upleść na.. palcach - takie tam pierdółki dla maniaków DIY.
 • Roboty w służbie ludzkości - poruszająca prezentacja TED o tym, jak dzięki robotom osoby, które kiedyś funkcjonowały jak warzywo, nie mogąc poruszać się ani nawet mówić, dziś mogą znów cieszyć się życiem. Oczywiście, o wszystkim opowiada Henry Evans, człowiek, który funkcjonuje właśnie dzięki robotom.
 • Nawrócenie zakupoholiczki - dłuuugi wpis w duchu minimalizmu, o którym ostatnio pisałam. Przeczytajcie przede wszystkim, dlaczego warto czytać metki na ubraniach.
 • Skąd brać zdjęcia na bloga? - bardzo przydatny wątek na blogway (w ogóle świetne forum dla blogerów), jeśli ktoś potrzebuje zdjęć do zilustrowania swoich wpisów
 • Dark deep fears - świetne krótkie formy komiksowe o dziwnych lękach (podoba mi się zwłaszcza ten o łyżwach, brutalnie rozprawia się z romantyzmem) . Widać nie tylko dzieci mają dziwne fobie (patrz: poprzedni wpis).

PS. Przypominam o ANKIECIE. Wypełnienie zajmie Wam 5 minut, a mi pomoże ogarnąć treści na blogu. Dzięki! :)

3 komentarze:

 1. Też sprawdzam metki. Może nie koniecznie kraje produkcji, ale materiały. Wybieram tylko te wysokiej jakości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się pomysł na takiego typu posta :) Ciekawe artykuły! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zdjęcia dzieciństwa na wsi bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń