Blogger templates


...KATEGORIE:.......DIY.......KULINARNIE....... KULTURA I SZTUKA.......LUMPEKSY.......MODA.......MOIM ZDANIEM.......ZDROWIE I URODA..

wtorek, 25 lutego 2014

Ciocia M.Ortycja poleca, czyli przegląd internetów (8)

Przegląd internetów to cykl poświęcony ciekawym, zabawnym czy w jakikolwiek inny sposób interesującym artykułom, wpisom, zdjęciom i tym podobnym. Jedne dotyczą pierdółek, inne spraw istotniejszych. W każdym jednak przypadku uznałam, że godne są polecenia i mam nadzieję, że przypadną do gustu i Wam. Poprzednie wpisy z cyklu "Przegląd internetów": 123456, 7. Gwiazdkami oznaczyłam linki, których po prostu nie można pominąć.

Nieustanne wędrowanie - już kiedyś polecałam tego bloga (wpis ciekawe blogi podróżnicze), ale muszę zrobić to raz jeszcze! Wtedy blog się dopiero rozkręcał, nie było zbyt wiele wpisów. Dziś już trochę do poczytania jest, a czyta się... ach, jak dobrą książkę! Trudno skończyć na jednej notce, człowiek chce więcej i więcej. Zerknijcie, przeczytajcie jeden wpis, a już tam zostaniecie!

Uwielbiam dziwne, często archaiczne, słowa o zabawnym brzmieniu (np. "peniuar" albo "umizgi"). Już kiedyś pisałam, że mam małego bzika na ich punkcie i skrzętnie sobie je notuję w moim kajeciku.Tym bardziej się ucieszyłam, gdy zobaczyła u Segritty tekst Piękne słowa zagrożone wyginięciem, zwłaszcza, że mogłam uzupełnić swoją "kolekcję".

Jak zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości? - praktyczne rady, jak w 2 minuty zyskać na pewności siebie. Co prawda ja na ogół nie mam z tym problemu, ale myślę, że przed jakąś rozmową kwalifikacyjną lub prezentacją na uczelni, skorzystam z tych zabawnie brzmiących (ale ponoć skutecznych!) rad.

Breaking bad - przeżyjmy to jeszcze raz - seria świetnych plakatów przypominających całą akcję "Breaking bad", serialu dobrego do ostatniego odcinka. 

A skoro już przy serialach jesteśmy... Niestety, nie każdy, jak "Breaking bad", trzyma poziom do samego końca, do ostatniej minuty ostatniego odcinka. Czasem serialowi trzeba po prostu powiedzieć dość.

* Odejdźmy już od seriali. Pora na reklamy! Zobaczcie, jak marki wkręcają konsumentów. Bardzo z ich strony nieładnie! Gdyby mnie wkręcili w taką horrorową akcję, jak pod numerami 8, 7, 5 i 4, to jestem pewna, że miałabym pełne gacie. Koniecznie to obejrzyjcie. 

* Niektórym brakuje wyobraźni, a niektórzy mają jej w nadmiarze, tak jak Tineke Meirink. Zobaczcie jej świetne prace i sami spójrzcie w ten sposób na świat, to o wiele zabawniejsze!

* I wreszcie, last but not least, świetny tekst o sensie blogowanie - I po co Ci to? Chyba będę go linkować każdemu, kto pogardą reaguje na wieść, że prowadzę bloga.

5 komentarzy:

 1. I ja również go zalinkuję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie takie posty! Same ciekawe pozycje :

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny tekst o serialach. Jako serialoholiczka byłam czegoś takiego bardzo ciekawa, jednak nie zgadzam się z niektórymi opiniami :)

  http://nutnats.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń